جمعه، شهریور ۲۷، ۱۳۸۸

برای «ش»های سفید

فارسی نوشتن در بلاگر راحت است. قبلاً به این سادگی نبود. با این حال هنوز دوستان و همسایگانی را می‌بینم که برای راست به چپ نوشتن متن مشکل دارند و گاهی با ترفندهایی که در واقع لازم نیستند، ظاهر متن را می‌آرایند.ش :)
این دو قدم را بردارید:
  1. در قسمت کنترل وبلاگ بلاگرتان، بروید به Settings و زیر آن بروید به قسمت Basic (اولین زبانه از سمت چپ). نزدیک پایین‌های صفحه، یک جایی نوشته‌است: Select post editor. گزینهٔ میانی را انتخاب کنید که Old editor باشد. دگمهٔ Save settings را در پایین صفحه بزنید و بروید به گام بعدی.
  2. زیر همان بخش Settings، بروید به زبانهٔ سوم که Formatting باشد. در این قسمت چندین کشو هست برای تنظیم‌های مختلف. از کشوی Language، زبان را تغییر دهید به Persian. باز هم فراموش نشود که دگمهٔ Save Settings را در پایین صفحه بفشارید!
تمام! حالا وقتی ویرایش‌گر بلاگرتان را برای نوشتن پست جدیدی باز کنید، اولاً دو دگمهٔ دوست‌داشتنی راست به چپ نویسی و چپ به راست‌ نویسی در انتهای سمت راست نوار ابزار ظاهر می‌شوند و دوم این که به طور پیش‌فرض مکان‌نما در سمت راست ویرایش‌گر است و در حالت راست به چپ نویسی قرار دارد. دیگر نقطه‌های پایان خط در پایان پست‌ها عذابتان نخواهندداد.
ش :)

برچسب‌ها: ,

1 Comments:

At جمعه, شهریور ۲۷, ۱۳۸۸ ۹:۰۳:۰۰ بعدازظهر, Blogger linus said...

اقا خداوند دو تا تظاهرات روز قدس قسمتتون کنه که دلتون باز شه که گره از کار مسلمین (البته امروز که بهشون می‌گفتن منافقین)باز می‌کنید...
البته برخی از ویدگت‌ها در زبان فارسی کار نمی‌کنن! ولی کی وید‌گت می‌خواد!
شاد زیید

 

ارسال یک نظر

Links to this post:

ایجاد یک پیوند

<< Home