دوشنبه، شهریور ۰۹، ۱۳۸۸

سعیده پورآقایی

خبرش البته خیلی جاها هست، امّا همه که همه جا را نمی‌خوانند.

اطلاعات جدیدی درباره‌ی یک شهید گمنام جنبش سبز از دو روز قبل به «موج سبز آزادی» رسید که در این دو روز جزئیات آن را مورد بررسی قرار دادیم و از صحت آن مطمئن شدیم. این خبر دردناک حاکی از آن است که یک دختر دیگر، همچون «ترانه موسوی»، قربانی جنایت‌پیشگی برخی بسیجیان شده و پس از آن هم جنازه‌ی وی با اسید سوزانده شده و در نهایت بدون حضور خانواده‌اش به صورت مخفیانه در قطعه 302 بهشت زهرا دفن شده است. جالب است؛ تقدیر این بوده که خبر این جنایت، درست در روزی منتشر شود که دولت کودتا نمایش تشکیل کابینه را در دستور کار دارد؛ دولتی که بی‌اغراق با خون‌ریزی و جنایت بر سرکار آمده است.

به گزارش موج سبز آزادی، سعیده پورآقایی (آمایی) دختر جوانی است که اکنون پیکر او در یکی از قبور گمنام قطعه 302 بهشت زهرا دفن شده است. سعیده پورآقایی تنها فرزند جانباز شهید عباس پورآقایی (آمایی) است که در یکی از شب‌های پس از کودتا در حالی که به الله اکبر گفتن شبانه بر پشت بام خانه‌شان در خیابان دولت تهران مشغول بود، از سوی نیروهای لباس شخصی وابسته به بسیج دستگیر شد و پس از 20 روز جنازه او در یکی از سردخانه‌های جنوب تهران از سوی مادرش شناسایی شد. اما مسئولان ذی‌ربط از تحویل جنازه به مادرش خودداری کردند و حالا پس از هفته‌ها بی‌خبری خانواده‌اش مطلع شده‌اند او به صورت مخفیانه در قطعه 302 بهشت زهرا به خاک سپرده شده است.

بر اساس این گزارش، خانواده این شهید جنبش سبز طی هفته‌های اخیر به شدت تحت فشار بودند تا از افشای ماجرا خودداری کنند. اما بالاخره سکوت درباره این ماجرا شکسته شد و ماجرای تاسف‌برانگیز ظلمی که بر این فرزند شهید رفته، از سوی برخی افراد مطلع، شرح داده شده است که «موج سبز آزادی» برای رعایت مسائل امنیتی از ذکر نامشان معذور است.

به گفته‌ی مطلعان، سعیده پورآقایی پس از بازداشت مورد تجاوز وحشیانه قرار گرفته و سپس به قتل رسیده است. متجاوزان جنازه‌ی وی از زانو به بالا در اسید سوزانده‌اند تا آثار این جنایت شنیع به صورت کامل از بین برود. سپس خانواده‌ی وی تحت فشار قرار می‌گیرند تا علت مرگ دخترشان را بیماری شدید کلیوی اعلام کنند.

این موضوع در حالی اتفاق می‌افتد که جنازه‌ی سعیده اساسا به خانواده تحویل نشده است و شنیدن خبر بیماری سعیده موجب تعجب اقوام وی شده است که اطمینان دارند سعیده سابقه‌ی هیچ نوع بیماری نداشته است؛ و همین دروغ بود که در نهایت به افشای ماجرا منجر شد.

گفتنی است مراسم ختم شهید سعیده پورآقایی (آمایی) روز شنبه هفتم شهریور به صورت محدود در مسجد جامع قلهک (محل زندگی وی) برگزار شد و نمایندگانی از جنبش سبز برای همدردی با خانواده داغدار این شهید مظلوم در این مراسم حضور یافتند.

منبع

برچسب‌ها:

5 Comments:

At دوشنبه, شهریور ۰۹, ۱۳۸۸ ۵:۰۸:۰۰ قبل‌ازظهر, Anonymous مریم said...

این برچسب "دنیای کثیف سیاست" پس کو؟

 
At دوشنبه, شهریور ۰۹, ۱۳۸۸ ۵:۲۱:۰۰ قبل‌ازظهر, Blogger Mostafa said...

خون و روان شهید پاک است، وگرنه سیاست واقعاً آلوده و آلاینده است. آن برچسب را به احترام شهید پورآقایی نیاوردم.

 
At دوشنبه, شهریور ۰۹, ۱۳۸۸ ۱:۵۹:۰۰ بعدازظهر, Anonymous آنسالا said...

سلام
وبلاگ نویسی رو دوباره شروع کردم.با وبلاگ آرمان گرا. برای آرمان ها و ارزشهام دوباره شروع کردم
خوشحال می شم اگه من رو همراهی و راهنمایی کنی

 
At سه‌شنبه, شهریور ۱۰, ۱۳۸۸ ۱۰:۰۰:۰۰ قبل‌ازظهر, Anonymous ناشناس said...

گفتن خبرهای ناموثق مسئولیت دارد. مادیگر از این خبرهایی که امروز گفته میشود و فردا تکذیب میشود و هیچوقت اثبات نمیشود واقعا خسته شدیم.اگر یکی از اعضای خانواده من به این صورت کشته میشد بدون ترس از جانم تا آخرین نفس فریاد میزدم و رسوا میکردم. من که هرچه میگردم صدایی از بستگان این خانواده این اسمهای گوناگون نمیشنوم. لابد دروغ است . . .

 
At پنجشنبه, شهریور ۱۹, ۱۳۸۸ ۱۲:۲۱:۰۰ قبل‌ازظهر, Anonymous ناشناس said...

اگر عزیزی رو از دست داده باشی و عزیزای دیگرت رو تهدید کنندکه با روشی بدتر جلوی جشمات به قبل برسونند،تو هم خفه خون می گرفتی و آرزو می کردی که یه روزی مرده ها از قبر بلند بشن و جنایت اینها رو رسوا کنند.

 

ارسال یک نظر

Links to this post:

ایجاد یک پیوند

<< Home