سه‌شنبه، خرداد ۲۶، ۱۳۸۸

اللّه اکبر یعنی چه؟

با دوستی صحبت می‌کردم که اساساً با مذهب مشکل دارد. می‌گفت چرا در این شرایط شعار موسوی و هوادارانش باید اللّه اکبر باشد؟ گفتمش مردم ما ریشهٔ مذهبی دارند و چه و چه. با او که با اساس دین مشکل دارد، قوی‌تر از این سخنی نمی‌توانستم بگویم.

اما اللّه اکبر یعنی چه؟ اللّه اکبر نفی طاغوت است. طاغوت هم فقط رژیم طاغوتی پهلوی نیست. طاغوت معنی ساده و مهیبی دارد: هر موجودیتی که در برابر خدا سر بلند کند، باید و نباید خدا را بی‌مقدار بداند و خود را به جای او بنشاند. احمدی‌نژاد حتماً طاغوت است. آن‌ها هم که به اسم اسلام از جای‌گاه بالا با مردم سخن می‌گویند، آن‌ها که پیشاپیش جمعیت می‌ایستند به امامت نماز و در تشهد محمد را اول بندهٔ خدا و بعد فرستاده‌اش می‌دانند، اما به خودشان القابی می‌دهند که محمد امین به خود نداد، آن‌ها هم طاغوت هستند. من مشکلی با روحانیت ندارم. مشکلم با طاغوتی‌گری زیر این عنوان است.

اللّه اکبر یعنی هرچه ساختید و پرداختید، خدا از آن بزرگ‌تر است. تعریف حدی خدا است، چون تعریف کردنش به شکل معمول برای ما ممکن نیست.

اللّه اکبر در این شرایط یعنی خدای ما از دروغ بزرگ شما خیلی بزرگ‌تر است. خدای بزرگ ما دامنش از تمسک دروغین شما آلوده نمی‌شود. خدا برای ما هم‌چنان بزرگ است و پاک. از همه می‌شود به او شکایت برد، مخصوصاً از شما دروغ‌گوها.

اللّه اکبر یعنی احمدی‌نژاد کوچک است و تمام بدکارانی که او را سر دست گرفته‌اند نیز. این شعار امید است.

برچسب‌ها: , ,

0 Comments:

ارسال یک نظر

Links to this post:

ایجاد یک پیوند

<< Home