پنجشنبه، شهریور ۲۲، ۱۳۸۶

و چنین گفت لاریجانی

- لاریجانی در مورد امضای پروتكل الحاقی پس از بازگشت پرونده به وین نیز یادآور شد همه این مسایل نیاز به گفت‌وگو دارد. ما بر اساس مصالحمان باید گفت‌وگو كنیم و مانند گذشته فی سبیل الله كاری نمی‌كنیم.

- وی در پاسخ به سوال خبرنگاری كه به خروج اعتراض آمیز البرادعی از نشست شورای حكام پس از قرائت بیانیه‌ی اتحادیه اروپا اشاره كرد و پرسید چه چیزی میان شما و البرادعی و سولانا بود كه به اینجا ختم شد گفت: كشور و نظام از بیت المال به دیپلمات‌ها پول می‌دهد كه پولتیك مناسب برای حل مساله داشته باشند، پول نمی‌دهد كه نافله بخوانند.

به نظر شما اگر کسی (مثلاً حسن روحانی یا کمال خرّازی) چهار سال پیش این جوری حرف می‌زد، چه کارش می‌کردند؟ حوزه‌ها تعطیل نمی‌شد؟ مراجع وااسلاما سر نمی‌دادند؟ طلبه‌ها تظاهرات نمی‌کردند؟ بیانیه نمی‌دادند؟ کیهان بزرگ‌ترین تیتر ممکن را به این مسأله اختصاص نمی‌داد؟ مصباح یزدی و انصاریان و ... بر سر منبر عزاداری نمی‌کردند؟

من فکر می‌کنم خیلی خوب است که الآن می‌شود از این حرف‌ها زد، حتّی اگر آدم‌های محدودی مجاز به این کار باشند. چه خوب که داریم از آن نفاق دینی فاصله می‌گیریم (اگر فاصله بگیریم). امّا خیلی دیر است، خیلی ضرر کردیم.

برچسب‌ها: ,

0 Comments:

ارسال یک نظر

Links to this post:

ایجاد یک پیوند

<< Home