چهارشنبه، خرداد ۱۸، ۱۳۸۴

شادي ايراني

من واقعاً اين پيروزي شيرين را به همه تبريك ميگويم ( منظورم بردن بحرين و راهيابي به جام جهانيه ديگه.). واقعاً فكر نمي‌كردم ملّت ما تا اين حد علّاف باشند. هم‌اكنون كه من اين سطور را مي‌تايپم، اقشار مختلف جامعه جهت تجديد ميثاق با همديگر ، پياده و سواره از كنار منزل ما كه دو كوچه پايين‌تر از ميدان محسني است به سمت اين مكان مبارك در حركتند و در طول راه با انواع حركات انقلابي، مثل ايجاد ريتمهاي بوقي (بوق ماشين و بوقهاي درازتر)، قرائت جيغ و سوت، استعمال انواع سيگارت و نارنجك و صد‌البته پخش آهنگهاي انقلابي از خودروهاي خود، موجب ايجاد فضايي معنوي در شهر شده‌اند. ناظران نيمه‌آگاه مدّعي هستند كه در نقاط مختلف شهر، نهضت جنبش نرم‌افزاري (همانا قر كمر ) نيز برپا گشته و عزيزان مشغول حركات موزون و مالش هستند. هم‌اكنون من صداي هم‌وطناني را مي‌شنوم كه براي نخستين بار پاي به اين منطقه شهر گذارده‌اند و با حرارت فراوان داد مي‌زنند:« محسني كدوم وره ؟ »

مهم نيست كه چه اتّفاقي افتاده، كافي است فضا را باز و مهيّا كنيد تا هموطنان گرامي جوهر اصلي خود را آشكار كنند. فكر مي‌كنم اعضاي تيم ملّي بحرين با ديدن اين موج انقلابي_مكزيكي از اعمال شنيع چهار سال قبلشان مثل سگ پشيمانند. آنها اظهار مي‌كنند اگر ما مي‌دانستيم كه ايراني‌ها چنين استعدادهاي عظيمي در امر شادماني دارند، از خير دلارها و بنزهاي برادران عربستان صعودي مي‌گذشتيم و براي شركت در اين مراسم به ايران مي‌آمديم.

از جفنگيات كه بگذريم، واقعاً دليل اين جلف‌بازي عمومي چيست ؟ اصل شادماني به جاي خود، ولي چرا مردم از چنين فرصتهايي فقط براي عبور از خطهاي قرمز استفاده مي‌كنند ؟ چرا نمي‌توانيم مثل بچه آدم شاد باشيم؟ كره جنوبي را به ياد داريد وقتي كه در جام جهاني قبلي تيمش به پيروزي مهمّي رسيده‌ بود( يادم نيست كدام بازي بود )؟ يادتان هست كه با وجود ازدحام شديد جمعيّت در خيابانها حتّي يك عابر پياده وارد خيابان نشده بود؟ نمي‌خواهم بگويم بايد از آنها ياد بگيريم ( هرچند حرف بدي هم نيست) ، فقط مثال آن كارشان را زدم كه گفته باشم مثل آدم رفتار كردن در سطح ملّي هم ممكن است و آن هم يك نمونه‌اش بود. ما هم تا وقتي نخواهيم خودمان را مقيّد به عقل و اخلاق كنيم بايد همچنان بوق بزنيم.

1 Comments:

At جمعه, خرداد ۲۰, ۱۳۸۴ ۴:۳۷:۰۰ قبل‌ازظهر, Anonymous ناشناس said...

Congratulation

 

ارسال یک نظر

Links to this post:

ایجاد یک پیوند

<< Home